czwartek, 15 września 2011

Lampy ogrodowe

Ogród piękny w ciągu dnia, a jeszcze piękniejszy gdy zajdzie słońce? Zadanie do spełnienia pod warunkiem, że pozwolimy naszej wodzy fantazji pójść o krok do przodu oraz dysponujemy zasobnym portfelem. Oświetlenie ogrodu stanowi jego jeden z podstawowych argumentów branych pod uwagę w trakcie projektowania naszego prywatnego zakątka. Oferta firm w zakresie oświetlenia ogrodowego jest bardzo obszerna. Dostępne są między innymi w sprzedaży :
Lampy wiszące, reflektory, lampy ścienne, plafony, lampy wyposażone w czujki ruchu, latarnie, oczka hermetyczne, lampy solarne czy też tzw słupki.
Oprócz szerokiego wachlarza asortymentów oświetleniowych producenci oferują swoje produkty w różnych zestawieniach kolorów.

Największym problemem poza odpowiednimi środkami finansowymi okazać się może efektowne zaprojektowanie obszaru ogrodowego pod kątem skomponowania oświetlenia w zgodzie z naturą i roślinnością która znajduje się lub znajdzie w naszym ogrodzie. Zakres projektowania oświetlenia wykonywany jest zazwyczaj przez projektanta ogrodu (korzystanie z usług projektantów ogrodów nie jest wymagane, aczkolwiek w ostatnich latach bardzo popularne)

Wspomniane rodzaje oświetlenia charakteryzują się nie tylko sposobem mocowania w poszczególnych miejscach ogrodu, ale też narzucają w pewien sposób przemyślany sposób lokalizacji poszczególnych lamp. Problem dotyka głównie asortyment wymagający podłączenia do źródła prądu – co często wiąże się z przekopaniem ogrodu w celu zakopania kabla. 

Alternatywą dla kablowego oświetlenia może być bardzo popularne oświetlenie za pomocą lamp solarnych. Lampa solarna w dzień ładuje swoje akumulatory za pośrednictwem światła docierającego do specjalnego mechanizmu zlokalizowanego na lampie. Ten przetwarza energię słoneczną na energię zasilającą lampę, a po zachodzie słońce wykorzystuje ją do wytworzenia źródła światła.

Lampy solarne stanowią częsty asortyment dostępny w hipermarketach na dziale ogrodowym. Natomiast jeżeli jesteśmy zdecydowani na rozwiązanie w postaci światła z urządzeń solarnych, powinniśmy skierować swoje kroki do zakupu profesjonalnych (choć niekoniecznie droższych) lamp w sklepach specjalizujących się dystrybucją lamp z w/w zastosowaniem technologii oświetleniowej.

1 komentarz: